03.03.2019

O G Ł O S Z E N I A        D U S Z P A S T E R S K I E

8 Niedziela Zwykła

 

  1. Dzisiaj I-a niedziela m-ca. W czasie każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Urazie po Mszy św. o godz. 8.00, w Lubnowie po Mszy św. o godz. 10.00.

 

  1. Wspomnienia liturgiczne:
    – poniedziałek 04.03. – św. Kazimierza Królewicza

 

  1. W najbliższą środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy Okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego – Wielkiego Postu.
    We wtorek do godz. 24.00 kończymy czas karnawału, czas zabaw.
    Msze św. w Środę Popielcową:
    Uraz – godz. 9.00   i   18.00
    Lubnów – godz. 17.00

W Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich wiernych od 14 roku życia obowiązuje Post Ścisły – powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

 

  1. Przez cały Wielki Post serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Pasyjne.
    W czwartek o godz. 17.00  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Lubnowie
    W piątek o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Urazie
    W niedzielę o godz. 17.00  Gorzkie Żale z Nauką Pasyjną.

Jak co roku, w czasie Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątają Państwo: Lucyna Pliś, Dorota Sobota, Stanisław Śledzik, Anna Szot, Jadwiga Krzemianowska, Małgorzata Flasza, Małgorzata Stadmuller.
    Lubnów: Edyta Rychlewska, Alicja Zarychta, Elżbieta Bera.

 

  1. Po Mszy św. można nabyć nowy numer czasopisma „Niedziela” .

 

  1. Intencje mszalne:

poniedziałek 04.03.     17.30 – +Tadeusz Czarny m-c po śmierci

wtorek 05.03.               9.00 –

środa 06.03.                 9.00 –

                    17.00 – +Zuzanna Nestorowska

                    18.00 – +Bogusława, Tadeusz Kosińscy

                      +Rodzice i rodzeństwo

czwartek 07.03.          17.30 – o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także do Liturgicznej Służby Ołtarza od RR

piątek 08.03.              17.30 – +Jan r. śm. Katarzyna, Władysław Piwowarczyk

sobota 09.03.             17.30 – +Jan Czarny 2 r. śm. Łukasz Wesołowski

niedziela 10.03.           8.00 – +Franciszek 3 r. śm. i Magdalena Markowscy

                   10.00 – +Zuzanna Nestorowska od brata Zygmunta z rodziną

                   12.00 – +Maria Kilian od męża Tadeusza i od Zofii i Józefa Kilian

                          +dziadek Józef, babcia Michalina,

                          +rodzice: Maria i Edward, Zofia i Michał