25.03.2018

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Kończymy dzisiaj święte ćwiczenia rekolekcyjne. Serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” o. Andrzejowi Szewczykowi OCD za trud głoszenia Słowa Bożego i przybliżania nas do Pana Boga. Życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Bożej i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

O godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich żali z rekolekcyjną nauką pasyjną którym zakończymy Rekolekcje.

2. W środę w kościele NMP Królowej Polski na Osiedlu Fabrycznym w Brzegu Dolnym od godz. 20.00 do 21.00 będzie możliwość Spowiedzi św.

Będzie to Spowiedź dekanalna dla tych, którzy nie mieli możliwości skorzystania z tego Sakramentu w swoich parafiach.

3. Caritas naszej archidiecezji zwraca się do nas z gorącą prośbą. Możemy odpisać 1 % naszych podatków. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem jest wywieszony plakat z numerem KRS Caritas, który należy wpisać w zeznaniu podatkowym.  Z tych pieniędzy Caritas udziela wiele pomocy ludziom biednym i poszkodowanym przez różne kataklizmy, a także organizuje kolonie dla dzieci z biednych rodzin. Możemy też od dzisiaj nabywać Świece Paschalne Caritas w cenie 14 zł., a także Baranki Wielkanocne z białej czekolad do koszyczków ze Święconką w cenie 5 zł.

4. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w czasie którego rozważać będziemy najważniejsze wydarzenia Historii Zbawienia. Obrzędy Wielkiego Tygodnia odznaczają się wyjątkową godnością, szczególną mocą sakramentalną i skutecznością dla ożywienia wiary.

WIELKI CZWARTEK – dzień Ostatniej Wieczerzy – ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w kościele w Urazie o godz. 18.00.

Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza Adoracji – Ciemnicy.

Adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja P. Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00.

Przed południem odwiedziny chorych, którzy pragną się Wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Po Mszy św. proszę zgłaszać adresy chorych.

O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, rozpoczniemy też Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY – powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy dwa lekkie pokarmy i jeden obfity.

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00.

Porządek święcenia pokarmów na stół Wielkanocny:

Niziny – godz. 10.00

Raków – godz. 10.30

Lubnów – godz. 11.30

Uraz – godz. 11.00 i 12.00

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.30 – rozpoczniemy przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia, proszę przynieść na tę liturgię świece.

Liturgię zakończymy Procesją Rezurekcyjną. Bardzo proszę Panów ze Straży Pożarnej, Panie z Żywego Różańca, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Wszystkich Parafian o pomoc w organizacji tych uroczystości i procesji.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożej opieki i błogosławieństwa. Szczęść Boże.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątają Państwo:

Barbara Hurkasiewicz, Monika Szymkowska-Kraus, Jadwiga Gęsioła, Barbara Wideryńska, Jadwiga Chmura, Joanna Kosińska, Stanisława Andreasik, Justyna Ochwat,Kazimiera Grab, Cecylia Bożysiewicz, Grażyna Wyrwisz.

Lubnów: Jadwiga Kawalec, Bronisława Dyduła, Dorota Dyduła, Justyna Hajek, Danuta Kaleta, Ewa Szczygieł, Maria Karpiak, Danuta Domaradzka, Ewa Suda, Dorota Foltyńska.

7. Po Mszy św. można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek 26.03. 17.30 – +Dorota i Walenty Hurkasiewicz, +Franciszka i Józef Czarni

wtorek 27.03. 17.30 – +Ryszard Palicki m-c po śmierci

środa 28.03. 17.30 – +Władysław 10 r. śm. Władysława 5 r. śm. Korczyńscy, Józefa i Jan Nowak

czwartek 29.03. 18.00 – w int. ks. Proboszcza

piątek 30.03.

sobota 31.03. 21.30 – +Jan 5 r. śm. i Helena Plata

niedziela 01.04. 8.00 – +Antoni, Genowefa, Katarzyna, Małgorzata Ostręga, +Marian Adaszek 1 r. śm.

10.00 – +Józef Kosiński 15 r. śm. i +z rodz.

12.00 – +Jan Banat

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w drugą niedzielę kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Post navigation