14.04.2019

O G Ł O S Z E N I A        D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 

 1. Kończymy dzisiaj nasze Święte Ćwiczenia Rekolekcyjne. Serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać” ks. Marianowi Rapaczowi za trud głoszenia Słowa Bożego i przybliżania nas do Pana Boga. Życzymy wiele łask Bożych, opieki Matki Bożej i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. W środę w kościele NMP Królowej Polski na Osiedlu Fabrycznym w Brzegu Dolnym, w godz. 20.00 – 21.00 będzie możliwość Spowiedzi św. Będzie to Spowiedź dekanalna dla tych, którzy z różnych, poważnych przyczyn nie mieli możliwości skorzystać z tego Sakramentu dotychczas.

 

 1. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w czasie którego rozważać będziemy najważniejsze wydarzenia Historii Zbawienia. Obrzędy Wielkiego Tygodnia odznaczają się wyjątkową godnością, szczególną mocą sakramentalną i skutecznością dla ożywienia wiary.

 
WIELKI  CZWARTEK – dzień Ostatniej Wieczerzy – ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ – w kościele w Urazie o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ołtarza Adoracji – Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.
 
WIELKI  PIĄTEK  MĘKI  PAŃSKIEJ  – dzień męki i śmierci Pana Jezusa.
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 9.00. Przed południem odwiedzę chorych w domach, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię św.  Po Mszy św. proszę zgłaszać adresy chorych w zakrystii.
O godz. 15.00 w kościele w Urazie Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
LITURGIA  WIELKIEGO  PIĄTKU  Z  ADORACJĄ  KRZYŻA  o godz. 8.00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00.
W Wielki Piątek obowiązuje nas  POST  ŚCISŁY – powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie
 
WIELKA  SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00.
Porządek poświęcenia pokarmów na stół Wielkanocny:
Niziny – godz. 10.00
Raków – godz. 10.30
Lubnów – godz. 11.30
Uraz – godz. 11.00  i  12.00
W godz. od 13.00 do 17.00 będzie przerwa w adoracji, abyśmy mogli posprzątać i przygotować kościół do Uroczystości Paschalnych.
LITURGIA  WIGILII  PASCHALNEJ o godz. 21.30 – rozpoczniemy przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia. Proszę przynieść na tę liturgię świece. Liturgię zakończymy PROCESJĄ  REZUREKCYJNĄ.
Bardzo proszę Panów z naszej Straży Pożarnej, Panie z Żywego Różańca, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Wszystkich Parafian o pomoc przy organizacji tych uroczystości i procesji.
Zapraszam też do licznej adoracji Pana Jezusa i w ciemnicy i przy Bożym grobie.
NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  – porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę.
 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
  W tym tygodniu sprzątają Państwo: Barbara Hurkasiewicz, Monika Maziarz, Aneta Hurkasiewicz, Maria Neuwald, Joanna Wodzińska, Marta Czarna, Jadwiga Miękus, Maria Maćkowiak, Barbara Olbert, Marta Wiszczuk.
  Lubnów: Krystyna Mikołajczak, Dorota Mikołajczak, Krystyna Lemantowicz, Renata Teślak, Dorota Kolasa, Marian Halczuk, Krzysztof Olbert, Ewa Margas, Maria Nowak, Andżelika Kosowska.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć nowy numer tygodnika  „Niedziela”. Są też jeszcze do nabycia Świece Caritas na nasze Stoły Wielkanocne.

 

 1. Intencje mszalne:
  poniedziałek 15.04.   17.30 – +Maria, Piotr, Franciszek Hurkasiewicz
  wtorek 16.04.              9.00 –
  środa 17.04.               17.30 – +Józef Wyrwisz
  czwartek 18.04.          18.00 – w int. ks. Proboszcza od RR
  sobota 20.04.              21.30 – +Janina Flasza 23 r. śm. i +z rodz.
  Niedziela 21.04.           8.00 – +Władysław 11 r. śm., Władysława 6 r. śm. Korczyńscy, +Józefa i Jan Nowak

 10.00 – +Stanisława Dulińska od ks. Dyrektora i pracowników Domu Księży Emerytów

    12.00 – +Bronisława, Mieczysław, Tadeusz Szewczyk